26-06-21
Gm. Czersk. ZDJĘCIA
Uroczyste pożegnanie Absolwentów
Branżowej Szkoły I stopnia w Malachinie


UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA
93  UCZNIÓW KSZTAŁCĄCYCH SIĘ W 15 ZAWODACH UKOŃCZYŁO  TRZYLETNIĄ EDUKACJĘ  W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA IM. AUGUSTYNA SZPRĘGI  W ZS W MALACHINIE


25 czerwca 2021 r. 93 uczniów klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia im. Augustyna Szpręgi w Malachinie odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Jest to drugi rocznik uczniów, którzy kończą szkolę branżową, a nie tak, jak w latach poprzednich zawodową.

W klasach trzecich uczyło się: 20 sprzedawców, 18 mechaników pojazdów samochodowych, 12 stolarzy, 11 kucharzy, 8 fryzjerów, 6 ślusarzy, 5 rolników, 4 monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, 2 murarzy-tynkarzy,  2 obuwników, 1 elektryk, 1 cukiernik, 1 piekarz, 1 kamieniarz,1 blacharz samochodowy.

W uroczystości wzięła udział przewodnicząca Rady Rodziców p. Angelika Sobkowiak, a wnuczka patrona szkoły p. Gabriela Depka -Wierzbicka, pamiętając, jak zwykle o naszej szkole, przesłała książki i listy gratulacyjne z osobistymi dedykacjami dla 4 najlepszych absolwentów szkoły.

Dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel pogratulowała absolwentom z klas 3B, 3C, 3D, 3E, ich rodzicom, pracodawcom oraz wychowawcom: Mateuszowi Kaszubowskiemu, Gabrieli Wrycza, Iwonie Nakielskiej, Ewie Bloch i nauczycielom uczącym w tych klasach, bardzo dobrych wyników nauczania: średnia ocen 3,96  i zachowania: 47 % ocen wzorowych i bardzo dobrych.  

Wszyscy absolwenci otrzymali na pamiątkę i jako przesłanie na kolejny etap życia, prezenty ufundowane przez Radę Rodziców: kubeczki szczęścia, które będą im przypominały tylko szczęśliwe chwile spędzone w ZS w Malachinie,  książki z wierszami autorstwa nauczyciela szkoły p. Wiesława Błacha i słodki akcent -ptasie mleczko.

Najlepsza  absolwentka szkoły Monika Laskowska ( średnia ocen za 3 lata 5,00), kształcąca się w zawodzie sprzedawca w F.H.U. AS-TEL Joanna Rydzkowska, została nagrodzona również nagrodą Starosty, a ponadto otrzymała pamiątkowy medal, książki, w tym książkę wraz  listem z piękną, osobistą dedykacją od wnuczki patrona szkoły p. Gabrieli Depka-Wierzbickiej. Tak też uhonorowani zostali wzorowi absolwenci : Robert Kononowicz, mechanik pojazdów samochodowych z Roman Serwis w Czersku  Romana Kurkowskiego, Angelika Gibas kształcąca się w zawodzie sprzedawca w sklepie p. Moniki Szwedowskiej „U Moniki” w Czersku, Dominika Lewińska mająca praktyczną naukę zawodu w sklepie MAŁA w Karsinie p. Beaty Kałuskiej).

Medale Wzorowego Absolwenta Szkoły i nagrody książkowe otrzymali także : Karolina Biesek, Wiktoria Przytarska, Wojciech Hrynewka, Jan Janikowski i Jakub Galikowski.

Naszym Absolwentom dziękujemy za to, ze z sympatią wyrazili swoje opinie o naszej trzyletniej współpracy, docenili to co ważne, podzielili  się refleksją, co można jeszcze poprawić, życzymy zdania egzaminów zawodowych  i  bardzo dobrego, szczęśliwego życia!    

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZS w Malachinie
Zdjęcia  Patrycja Linda

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.