11-11-19
Gm. Czersk. Wspólnie odśpiewali hymn
Uroczystość 101 rocznicy odzyskania
przez Polskę niepodległości w ZS w Malachinie

8 listopada 2019r młodzież Zespołu Szkół w Malachinie – Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia  im. Augustyna Szpręgi  uczestniczyła, jak co roku, w ciekawej lekcji historii i patriotyzmu, mającej na celu upamiętnienie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się punktualnie o 11,11 –  uczniowie i nauczyciele ZS  dołączyli do  około 3,9 mln uczniów oraz blisko 380 tys. nauczycieli którzy zgłosili swój udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu” i wspólne odśpiewali  4-zwrotkowy hymn narodowy.

Następnie uczniowie szkolnej grupy recytatorsko-wokalnej: Laura Wajdzik, Paulina Bernhagen, Joanna Połom, Karolina Kierszk, Zuzanna Piekarska, Weronika Lica, Natalia Borkowska, Aleksandra Dahlke, Anna Nakelska, Klaudia Czapiewska, Patryk Janikowski, Karolina Kułakowska, Marcelina Peplińska, Ewelina Peplińska, przedstawiły przeplatane poezją i pieśniami patriotycznymi, najważniejsze fakty, daty i nazwiska związane z historią odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

Reżyserem przedstawienia była p. Iwona Chmielewska, oprawę muzyczną i nagłośnienie, scenografię   zapewnili Anna Pestka, Natalia Borkowska Szymon Wojcieszczyk i Nikodem Lipski

W czasie uroczystości dyrektor szkoły przybliżyła sylwetkę patrona szkoły Augustyna Szpręgi i jego udział w odzyskaniu przez Polskę Niepodległości za co został uhonorowany m.in. pierścieniem pamiątkowego Organizacji Wojskowej Pomorza OWP nr 5. Zaapelowała również o udekorowanie domów we flagi narodowe, jako wyraz dumy z tego, że jesteśmy Polakami i radości z dnia Narodowego Święta Niepodległości.

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZS w Malachnie
Zdjęcia - Patrycja Linda

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.