13-10-19
Czersk. Kwiaty i prezent od burmistrza
Urodziny naszego kombatanta. Kazimierz
Leliwa-Pruszak ma 93 lata

Mieszkaniec Złotowa swoje urodziny obchodził 10 października. W sobotę burmistrz Czerska odwiedził naszego kombatanta i złożył mu życzenia.

Kazimierz Leliwa-Pruszak w tym roku obchodził swoje 93. urodziny. Mieszkaniec podczerskiego Złotowa jest jedną z niewielu już w regionie osób, które walczyły na froncie II wojny światowej. Pan Kazimierz w 1944 roku został wcielony do armii niemieckiej. Na froncie wschodnim z kolei został jeńcem wojsk amerykańskich. Po kilku tygodniach został przewieziony do Włoch. Tam trafił do armii Andersa. Do rodzinnego domu w Ostrowitem wrócił dopiero 23 grudnia 1946 roku.

W czwartek 10 października Kazimierz Leliwa-Pruszak obchodził swoje 93. urodziny. Z tej okazji solenizanta odwiedził burmistrz Przemysław Biesek-Talewski. Złożył Panu Kazimierzowi życzenia i wręczył wiązankę kwiatów i prezent.

UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.