22-01-20
Gm. Czersk. Pytania o koszty i częstotliwość wydań
Urząd wydaje Panoramę Czerska

Pytamy o koszty przygotowania, druku oraz dystrybucji pisma wydawanego przez czerski ratusz o nazwie „Panorama Czerska”. Pytamy też częstotliwość wydań.

- Po ponad czteroletniej przerwie Urząd Miejski w Czersku wrócił do wydawania „Panoramy Czerska”. Uważam, że jest to bardzo ważne narzędzie w komunikacji pomiędzy samorządem i jego mieszkańcami. Nie wszyscy korzystają z Internetu i często jedynym źródłem informacji o tym, co dzieje się w gminie, jest właśnie taki bezpłatny biuletyn. W „Panoramie Czerska” informujemy mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach, pokazujemy im plany samorządu związane z inwestycjami, publikujemy gminne ogłoszenia czy zapowiadamy lokalne imprezy. W pierwszych numerach mieszkańcy mogli znaleźć wykaz radnych oraz sołtysów i dane kontaktowe do nich. Warto podkreślić, że „Panorama Czerska” dociera pod każdy adres w gminie Czersk, jest on także dostępny w niektórych sklepach oraz w Centrum Informacji Turystycznej.

W 2019 roku ukazały się cztery numery „Panoramy Czerska”. Planuję w dalszym ciągu wydawać ten biuletyn raz na kwartał. Koszt wydania dotychczasowych czterech numerów to 23.620,63 zł, w tym 10.225,27 zł to kolportaż za pośrednictwem Poczty Polskiej. Średnia cena jednego egzemplarza biuletynu wraz z dystrybucją to 71 groszy – informuje Burmistrz Czerska, Przemysław Biesek-Talewski.

(red)

 


Pierwsze wydanie pisma w bieżącej kadencji ukazało się w kwietniu 2019 roku.
Fot. UM w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.