29-11-19
Gm. Czersk. W sumie koszt zakupu całego sprzętu, nie tylko aparatu, wyniósł 9 tys. zł
Urząd zakupił nowy aparat, bo stary się zepsuł

Przesłaliśmy pytania do Głównego Specjalisty ds. Komunikacji z Urzędu Miejskiego w Czersku, również redaktora naczelnego Panoramy Czerskiej, w sprawie zakupu nowego aparatu fotograficznego przez czerski ratusz.

Poprosiliśmy o informację o nowym aparacie urzędu miejskiego, marce, kosztach, parametrach, sposobie wyboru oferty (zapytania ofertowe do firm, z wolnej ręki, przetarg?).
Pytamy też o to co stało się z poprzednim aparatem, czy dalej służy urzędowi miejskiemu m.in. wydziałowi zajmującemu się promocją. Pytamy o powód zakupu nowego sprzętu. Interesuje nas również kwestia użytkowania nowego i "starego" aparatu. Czy sprzęt znajduje się w UM? Czy w domach pracowników, np. w sytuacji, gdy jest wykonywana dokumentacja fotograficzna z imprez po godzinach pracy ratusza? Czy jest prowadzona ewidencja w tym zakresie?

Poniżej odpowiedź z czerskiego urzędu miejskiego przysłana przez Głównego Specjalistę ds. Komunikacji z Urzędu Miejskiego w Czersku:

"Urząd miejski zakupił aparat fotograficzny ponieważ ten, który służył do tej pory uległ awarii. Miało to miejsce w kwietniu tego roku. Od tej pory do października pracownicy wydziału społecznego wykonywali zdjęcia swoimi prywatnymi aparatami. Warto nadmienić, że ze zdjęć korzysta nie tylko urząd miejski, ale też podległe jednostki, stowarzyszenia czy dziennikarze – w największej mierze wizjalokalna.pl.

We wrześniu burmistrz podjął decyzję o zakupie nowego sprzętu. Jest to lustrzanka z dodatkowym obiektywem, lampą błyskową, zapasowym akumulatorem i dwiema kartami pamięci. Do zestawu została zakupiona torba, która chroni sprzęt przed zniszczeniem.

Zakup został dokonany z wolnej ręki po wcześniejszym przeanalizowaniu rynku. Wybrana została oferta sieci AB Foto, która zaproponowała gminie duże rabaty. Pozwoliły one nam na zakup zestawu o ponad dwa tysiące złotych taniej, niż w innych sklepach. Dodatkowo czekaliśmy na moment, kiedy to producenci oferują promocję typu cashback – pozwoliło nam to zaoszczędzić kolejne kilkaset złotych. W sumie koszt zakupu to dziewięć tysięcy złotych.

Nie użytkujemy starego sprzętu, ponieważ jest niesprawny. Warto dodać, że sprzęt ten był użytkowany przez 10 lat i miał już prawo się wyeksploatować.

Oczywiście, że pracownicy urzędu zabierają sprzęt do domu, kiedy jest taka potrzeba. Trudno sobie wyobrazić, że popołudniami, w sobotę czy niedzielę woźny przyjeżdża do urzędu i uruchamia wszystkie procedury związane z otwarciem urzędu, tylko po to, żeby można było zabrać aparat, a później, po wykonaniu zdjęć znów otwiera ratusz, żeby odłożyć tam sprzęt.”

(red)


Poniżej na zdjęciu nowy aparat zakupiony przez czerski ratusz:

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.