18-04-19
Gm. Czersk. Auto uderzyło w skarpę
Uwaga na zwierzynę leśną!

Spotkanie z dziką zwierzyną zakończyło się wczoraj (17.04) dla kierowcy osobowego peugeota uszkodzeniem auta. Na szczęście nikt z uczestników ruchu drogowego nie ucierpiał. Do zdarzenia doszło na trasie Czersk – Brusy ok. godz. 21.30.

Z relacji kierowcy wynika, że na prostym odcinku drogi (blisko rogatek Czerska), tuż przed podążającym od strony Brus peugeotem, nagle wyskoczyło z lasu dzikie zwierzę, najprawdopodobniej dzik. Kierujący chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem wykonał gwałtowny ruch kierownicą. W konsekwencji auto zjechało na przeciwny pas ruchu, a później wpadło do przydrożnego rowu.

Kierowca (jechał sam) wyjaśniał po zdarzeniu, że wprawdzie zwierzę udało się ominąć, być może lekko otarło się o przód auta, ale samochodu nie można już było opanować.

Interweniowała czerska straż pożarna, która wyciągnęła pojazd z rowu. Na miejscu pojawił się również patrol policji.

(red)


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.