28-02-20
Gm. Czersk. Wiceburmistrz: Karta wydawana w terminie do 3 miesięcy
Uwagi czytelniczki w sprawie wydawania
Czerskiej Karty Seniora

Do redakcji wpłynęła informacja dotycząca Czerskiej Karty Seniora (poniżej). Do podnoszonych kwestii odnosi się wiceburmistrz Bogumiła Ropińska.

„Jestem oburzona w związku z lekceważącym stosunkiem Urzędu Miejskiego w Czersku do seniorów i wydawania Czerskiej Karty Seniora. To jest jakaś kpina i żart! Jestem seniorką, która w styczniu br. złożyła wniosek o wydanie powyżej karty. Wówczas otrzymałam informację, że kartę będę mogła odebrać w połowie lutego. W terminie tym jednak nie  otrzymałam jej i usłyszałam, że będę mogła ją odebrać dopiero pod koniec miesiąca. Niestety ostateczna wersja przy moim trzecim podejściu do urzędu, to kwietniowa data odbioru karty. Pytam, czy, aż 3 miesiące urząd potrzebuje na wydrukowanie i przekazanie kart, które sam zaproponował swoim seniorom? Krócej czeka się na ważny dokument państwowy czy nawet międzynarodowy, jak np. dowód osobisty czy paszport. Mam wrażenie, że akcja kart służyć miała tylko promocji, a nie seniorom, bo niektórzy zdążą umrzeć zanim doczekają się wydania czerskiej karty seniora. Kpina i brak poszanowania starszych ludzi!” – pisze oburzona czytelniczka z gminy Czersk.

- Czerska Karta Seniora, zgodnie z zapisami uchwały Rady Miejskiej, wydawana jest w terminie do 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Wynika to z konieczności zebrania  odpowiedniej  liczby  wniosków mieszkańców i związane jest z kosztami druku tych kart w drukarni. Taka informacja jest każdorazowo przekazywana mieszkańcom składającym wnioski. Terminy te do tej pory zostały zachowane. Zaznaczam jednocześnie, że odbiór kart dokonywany jest w Centrum Informacji Turystycznej, nie w urzędzie – odnosi się do podnoszonych kwestii  wiceburmistrz Bogumiła Ropińska.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.