13-01-19
Powiat chojnicki. `Naszedł mnie pomysł, mimo że związany z tragicznymi wydarzeniami w Koszalinie`
W Chojnicach chcą zbudować nowy... Escape Room

Na taki pomysł wpadł starosta Marek Szczepański. Jako lokalizację wskazuje Eksperymentarium przy Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym przy ul. Piłsudskiego w Chojnicach.


Czy w tym sąsiedztwie powstanie Escape Room przekonamy się niebawem.   |  fot. ilustracyjne

- Naszedł mnie pomysł, mimo że związany z tragicznymi wydarzeniami w Koszalinie, aby w Eksperymentarium przy CE-W zorganizować Escape Room. Oczywiście z zachowaniem wszystkich reguł bezpieczeństwa. Byłaby to ciekawa oferta dla dzieci i młodzieży, bo takie miejsca cieszą się dużą popularnością. I z taką propozycją wyjdziemy do pani dyrektor, by podjęła działania – zapowiada starosta Marek Szczepański.

Jednak czy nie jest to zły moment i nieodpowiedni czas na takie pomysły? Nie tak dawno zginęło w takim miejscu pięć młodych kobiet. - Chcemy pokazać, że takie miejsca mogą być bezpieczne, a wiadomo, że instytucje państwowe zwracają przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo – mówi starosta Marek Szczepański.- Nieszczęście się stało, że zaczęto o bezpieczeństwie w takich miejscach mówić dopiero po tragedii w Koszalinie. Powinien to być przyczynek do tego, aby służby szczególnie zajęły się działalnością przeznaczoną dla dzieci i dorosłych, które nie zawsze potrafią realnie ocenić, czy dane miejsce jest bezpieczne.

Warto dodać, że CE-W i Eksperymentarium mieszczą się idealnie... naprzeciwko jedynego w Chojnicach Escape Room, który decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego został tymczasowo zamknięty. I nie chodziło tu o brak bezpieczeństwa wewnątrz pokojów, a o ogólny stan obiektu, w którym się znajdował Escape Room, który nie gwarantował bezpieczeństwa uczestnikom.

Właściciel jest otwarty na współpracę i chce doprowadzić miejsce do takiego stanu, który zapewni bezpieczeństwo użytkownikom. Chojnicki Escape Room był dostępny od 16 lat i posiadał monitoring, a nad bezpieczeństwem czuwała odpowiedzialna osoba. Jak zapewnił media właściciel, na drzwiach zawsze dostępny był też klucz awaryjny.

(olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.