13-02-20
Powiat chojnicki. 20 lutego
W Chojnicach o „Małym ZUS Plus”

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej organizuje 20 lutego Inspektorat ZUS w Chojnicach. Od 1 lutego może skorzystać z tego przedsiębiorca, którego przychód z poprzedniego roku nie przekroczył 120 tys. zł.


Szkolenie odbędzie się w siedzibie Inspektoratu przy ul. Łużyckiej 20 w Chojnicach.   |  fot. D. Wałdoch

Zmienił się również sposób obliczania składek. Teraz ich kwota będzie zależała od dochodu. Podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne będzie połowa przeciętnego miesięcznego dochodu uzyskanego z działalności w poprzednim roku. Co istotne, nie zmieni się sposób obliczania minimalnej  i maksymalnej podstawy wymiaru składek. Nadal będzie musiała się ona mieścić pomiędzy 30% minimalnego wynagrodzenia krajowego a 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia

W trakcie szkolenia omówimy między innymi warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorąca, aby skorzystać z „Małego ZUS Plus” Wyjaśnimy również ustalić podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, a także jakie są zasady zgłoszenia i składania dokumentów rozliczeniowych. Wskażemy także obowiązki i konsekwencje związane z korzystaniem z „Małego ZUS Plus”.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Inspektoratu przy ul. Łużyckiej 20 w Chojnicach, a rozpocznie się o godzinie 10.00. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresami: [email protected], [email protected] lub telefonicznie po numerem: 59 841 94 29.

Krzysztof Cieszyński

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.