11-04-20
Powiat chojnicki. W Czersku po świętach
W Chojnicach trwa dezynfekcja

Na pierwszy rzut poszły m.in. ławki, barierki, kwietniki, stojaki na rowery w centrum miasta. Dzisiaj (11.04) trwa akcja odkażania przystanków autobusowych. - Dezynfekujemy wszystko czego teoretycznie mogą dotykać ludzie - mówi Karol Górnowicz, prezes OSP.


Dezynfekcję miasta rozpoczęto wczoraj późnym popołudniem. Dziś od rana praca wykonywana m.in. przez OSP w Chojnicach jest kontynuowana.  Więcej zdjęć poniżej, w galerii |  fot. A. Zajkowska

Wczoraj (10.04.) po godz. 17.00 druhowie z chojnickiej Ochotniczej Straży Pożarnej rozpoczęli dezynfekcję najczęściej uczęszczanych przez ludzi miejsc w mieście. Mowa oczywiście o przestrzeniach zewnętrznych. Prace rozpoczęto od Starego Rynku i całej długości deptaku. Specjalnym środkiem spryskano także najbardziej oblegane w tej części miasta przystanki autobusowe.

Dzisiaj od rana OSP kontynuuje dezynfekcję wiat, i mniejszych punktów postojowych, komunikacji miejskiej. Druhowie nie omijają również sąsiadujących z nimi śmietników. - Działanie, poza chojnickim OSP, realizuje też Spółdzielnia Socjalna TUR. Temat koordynuje Straż Miejska - mówi Adam Kopczyński. - Akcja dezynfekowania miasta będzie powtarzana co kilka dni, tak długo, aż sytuacja epidemiczna nie zostanie opanowana - dodaje wiceburmistrz.

W Czersku dezynfekcja miejsc znajdujących się w przestrzeni publicznej rozpocznie się po świętach. Burmistrz Przemysław Biesek – Talewski informuje, że będą dezynfekowane ławki, przystanki, przyciski sygnalizacji, itp. Akcja będzie realizowana w miarę potrzeb.

Anna Zajkowska
(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.