2-01-20
Powiat chojnicki. ZDJĘCIA
W Chojnicach z uśmiechem wbiegli w Nowy Rok

Chojnicki Bieg Noworoczny ulicami miasta to jedna z najstarszych imprez tego typu w naszym kraju. Wczoraj (1.01) w samo południe ponad 100 osobowa grupa pasjonatów zdrowego trybu życia (m.in. z gm. Czersk) w ten sposób uczciła wejście w 2020 rok.

Start i meta biegu standardowo znajdowała się na stadionie Kolejarza przy ulicy Lichnowskiej. Zanim jednak główny organizator wydarzenia, Andrzej Górnowicz, zadął w wuwuzelę symbolizującą rozpoczęcie biegu, uczestnicy z uśmiechami na twarzach składali sobie noworoczne życzenia. Te za naszym pośrednictwem przekazuje także Andrzej Górnowicz.

- Chciałbym życzyć wszystkim biegającym, zabezpieczającym wydarzenia sportowe, cyklistom i przedstawicielom lokalnych mediów wszystkiego co najlepsze. A przede wszystkim błogosławieństwa bożego na ten 2020 rok.

Bieg Noworoczny poprzedzało tradycyjne morsowanie w jeziorze Charzykowskim. O godzinie 13.00 na Modraku kontynuowano sportowe zmagania. Odbył się tam mecz piłki nożnej.

Not i fot.  Anna Zajkowska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.