15-10-20
Powiat chojnicki. Starosta:  Sytuacja jest coraz bardziej niebezpieczna
W chojnickim szpitalu wszystkie miejsca
dla pacjentów z koronawirusem zajęte

Dla pacjentów lecznicy kilka miesięcy temu wydzielono oddział okulistyczny. - Jest tam 11 łóżek i w zasadzie wszystkie zapełniły się w ciągu ostatnich dni. Jest to pokłosie zauważanego w powiecie chojnickim wzrostu zachorowań na COVID - mówi starosta.


W szpitalu tzw. covidowskie łóżka wszystkie są zajęte.   |  fot. ilustracyjne

- Sytuacja jest coraz bardziej niebezpieczna. Zajęte są wszystkie przeznaczone tzw. covidowskie łóżka. Pojawia się problem z przenoszeniem pacjentów, którzy muszą być hospitalizowani - informuje starosta Marek Szczepański.

Oddział okulistyki dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. J.K. Łukowicza w Chojnicach, u których zdiagnozowano COVID-19 wyznaczony został na „w razie czego”, na początku pandemii koronawirusa. Łóżka te zajmują pacjenci, którzy do lecznicy przyjmowani byli z innymi schorzeniami, a podczas ich pobytu, albo badań przed przyjęciem na oddział, stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.