2-08-20
Powiat starogardzki. Natychmiast przejął dziecko od matki
W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY
URATOWAŁ DUSZĄCE SIĘ DZIECKO


Do zdarzenia doszło w niedzielę 19 lipca br. około godz. 20:30 w Skórczu. Dziecko siedziało w wózku, który pchała matka. W pewnej chwili dziewczynka połknęła lizaka i zaczęła się dusić. Na ulicy zrobiło się głośno. Matka dziecka zaczęła krzyczeć. Ten krzyk usłyszał przebywający na pobliskiej posesji policjant sierż. sztab. Krzysztof Graban.


Link do filmu - https://youtu.be/9384_7dIfYM

Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Skórczu w czasie wolnym od służby, bez chwili wahania pobiegł w kierunku ulicy, gdzie zauważył stojące przy wózku dziecięcym osoby, z których jedna klepie po plecach trzymane dziecko. Policjant  szybko ustalił, że dziewczynka krztusi się połkniętym lizakiem, natychmiast przejął dziecko od matki, a następnie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. 

Sierżant sztabowy Krzysztof Graban pochylił dziecko głową ku dołowi i klepiąc po plecach, próbował odblokować drogi oddechowe. Widząc, że ta czynność nie przynosi pozytywnego efektu, funkcjonariusz włożył do ust dziewczynki palec i wydobył lizaka, który stanął w przełyku. Wszystko działo się błyskawicznie. Gdy dziecko zaczęło normalnie oddychać, policjant przekazał je matce. Dzięki udzieleniu skutecznej pomocy wszystko dobrze się skończyło.

Całe zdarzenia zarejestrowała znajdująca się w pobliżu kamera monitoringu. Kilka dni później rodzice dziecka przysłali do Posterunku Policji w Skórczu maila, w którym dziękują za uratowanie życia ich córce.

KPP Starogard Gdański


Sierżant sztabowy Krzysztof Graban Posterunku Policji w Skórczu.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.