3-08-20
Czersk. A CIEBIE KTO ODWIEZIE DO DOMU?
W Czersku powstały inscenizacje imitujące sceny
wypadków – chcą dotrzeć do wyobraźni siadających
za kierownicę po alkoholu


Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czersku informuje o przystąpieniu do kampanii „Przeciw Pijanym Kierowcom” –  realizowanej w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na rok 2020, przez Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czersku.

Na terenie miasta rozstawiono inscenizacje imitujące sceny wypadków wraz z krótkimi informacjami na temat zdarzeń. Tragedie te – choć niewyobrażalne – wydarzyły się naprawdę.
- Uznaliśmy, iż właśnie w ten sposób możemy dotrzeć do wyobraźni tych kierowców, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu – mówi Agnieszka Czapiewska, koordynator Ośrodka Profilaktyki. 

W ramach powyższej kampanii, w najbliższych dniach, pracownicy Ośrodka wraz  z Policją będą dokonywać pomiarów trzeźwości wśród kierowców. Rozdysponowane zostaną pakiety zawierające materiały profilaktyczne z niespodzianką. Wytypowano też firmy / przedsiębiorstwa zatrudniające kierowców, jak też szkoły nauki jazdy, do których skierowane zostaną informatory, promujące świadome i bezpieczne prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Zachęcamy wszystkich Państwa do zapoznania się z prezentowanymi inscenizacjami.  Jednocześnie apelujemy do wszystkich o czujność – nie bądźmy obojętni, nie pozwalajmy osobie będącej pod wpływem alkoholu (czy jakiejkolwiek innej substancji) wsiąść za kierownicę, gdyż historia ta może zakończyć się tak, jak jedna z prezentowanych.

Ośrodek Profilaktyki
fot. nadesłane

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.