28-10-18
Czersk. Wkrótce ordery życzliwości
W „Dwójce” wyrosło czarodziejskie drzewo życzliwości!

        „Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich działanie jest naprawdę wielkie”/ Matka Teresa z Kalkuty

Główną ideą Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który przypada w dniu 21 listopada jest uzmysłowienie i przypomnienie o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania dobrych relacji między ludźmi.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku na miesiąc przed tym dniem, na holu szkolnym „wyrosło Drzewo Życzliwości”, na którym każdy uczeń mógł zamieścić swoje pozdrowienia i dobre słowo. Przez miesiąc uczniowie naszej szkoły będą nawzajem obdarzali się komplementami, życzeniami, pozdrowieniami. „Dziękuję, że jesteś...”, „Jesteś super”, „Lubię Cię”, „Wyglądasz dzisiaj bardzo ładnie”, „Masz sympatyczny uśmiech” czy „Miłego dnia!” - niby proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego. Natomiast w dniu 21 listopada wszyscy uczniowie, którzy wykazali się serdecznością wobec innych, założą wykonane przez Samorząd Szkolny ordery życzliwości.

Dzięki tej akcji pokazujemy, że w naszej szkole życzliwość nie jest tylko aktem a stylem życia. Pozytywna energia, którą uczniowie przekazują innym, na pewno powróci do nich ze zdwojoną siłą!

SP 2 Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.