27-10-18
Gm. Czersk. M.in. uroczysty przemarsz ulicami Łęga
W Łęgu rozpoczęły się obchody
z okazji 100 rocznicy odzyskania
przez Polskę niepodległości

22 października w Zespole Szkół w Łęgu rozpoczęły się obchody z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W  poniedziałkowy poranek wszystkie dzieci przyszły do szkoły w odświętnych, biało-czerwonych strojach. Uczniowie przygotowali emblematy, flagi, kotyliony, transparenty i opaski patriotyczne.

Po krótkim apelu wszyscy ruszyliśmy w uroczystym przemarszu ulicami Łęga. Następnie dla uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej odbyły się biegi niepodległościowe, gra terenowa "Bitwa o flagę" oraz konkurs plastyczny. Uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej oraz klas III Gimnazjum wzięli udział w "Niepodległościowym Biegu Terenowym" przygotowanym przez harcerzy. Każda klasa otrzymała mapę, na której były zaznaczone miejsca, do których należy dotrzeć oraz kartę z kodami do szyfrów. Na uczestników na każdym punkcie czekały ciekawe zadania dotyczące historii Łęga, języka ojczystego oraz walki o wolność. Po niemal trzygodzinnej wędrówce, nieco zmarznięci, ale w pogodnych nastrojach, uczniowie wrócili do szkoły. Była to dla wszystkich dość nietypowa lekcja historii.

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą trwały do 9 listopada, kiedy podczas uroczystego apelu w ramach "Dnia dla Niepodległej" odśpiewamy hymn narodowy i podsumujemy wszystkie działania.

ZS Łąg

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.