24-06-19
Czersk. Prezes poprosił o pomoc
W piątek ma dojść do eksmisji kręgielni
z budynku PKP


Leszek Kleinschmidt, prezes Spółdzielni Socjalnej `Partnerzy` z Czerska, przysłał wczoraj (23.06)  wieczorem do redakcji kopię pisma, które w dniu 14 czerwca br. złożył do burmistrza Czerska. W dokumencie skierowanym do włodarza jest prośba o pomoc w sprawie rozwiązania długoletniego problemu przejęcia budynku (ul. Kolejowa) na cele socjalne od PKP i uruchomienia w tym miejscu działalności gospodarczej (kręgielnia) przez wspomnianą spółdzielnię oraz m.in. informacja, również do przewodniczącego Rady Miejskiej, o wyznaczeniu na dzień 28 czerwca br. eksmisji spółdzielni oraz osoby przebywającej w przedmiotowym obiekcie.

Poprosiliśmy dziś (24.06) rano o odniesienie się do treści pisma urząd miejski oraz przewodniczącego RM i przedstawienie podjętych działań w związku z prośbą skierowaną przez mieszkańca Czerska. Czy na przykład były próby zatrzymania planowanej na 28 czerwca br. eksmisji? Jaki efekt osiągnięto w tej materii. Czy burmistrz lub przewodniczący RM od 14 czerwca br. zaprosili prezesa spółdzielni na spotkanie, aby spróbować zagłębić się w sprawę i ewentualnie rozwiązać problem?

Dziś (24.06) w południe otrzymaliśmy informację od przewodniczącego RM, Krzysztofa Przytarskiego. - Prezes spółdzielni Partnerzy p. Leszek Kleinschmidt w dniu 11.06.2019 r. poinformował mnie o planowanej eksmisji. Zostałem również poinformowany, iż stosowne pismo zostanie wystosowane do burmistrza Czerska. W tym temacie rozmawiałem z burmistrzem i zostałem zapoznany z dotychczasowymi działaniami gminy. W załączeniu odpowiedź jaką otrzymał pan prezes – napisał do redakcji przewodniczący RM, poniżej umieszczamy odpowiedź, którą przysłał przewodniczący, a którą miał otrzymać prezes spółdzielni. Na dokumencie widnieje data 24 czerwca br.

Publikujemy również (w pierwszej kolejności) pismo przysłane wczoraj przez prezesa (skierowane do burmistrza) oraz zdjęcia z wnętrza budynku, w którym spółdzielnia chce prowadzić kręgielnię. Oferta miała być skierowana przede wszystkim do mieszkańców gm. Czersk.

(red)

 

 

Zdjęcia z wnętrza budynku, w którym znajduje się bardzo dobrze wyposażona kręgielnia. Działalność jeszcze nie ruszyła. Z informacji od komornika wynika, że lokal ma być opróżniony (m.in. ze sprzętu - kręgielni) i wydany PKP:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.