14-03-19
Powiat chojnicki. W pilnych przypadkach nikt pomocy nie odmówi
W środy nie przychodź, bo urzędnicy w ciszy pracują

Pracownicy Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Chojnicach chcą, aby w środy nikt im nie przeszkadzał. W ten jeden dzień w tygodniu chcą bowiem w ciszy i skupieniu zająć się swoimi zadaniami, bo mieszkańcy tylko ich drażnią pytaniami i komplikują pracę.


W środę interesanci mający sprawę w Wydziale Architektury i Budownictwa w chojnickim starostwie odejdą "z kwitkiem".   |  fot. arch.

Z taką propozycją - aby w jeden dzień w tygodniu nie obsługiwać interesantów - pracownicy wydziału przyszli do starosty, a ten przystał na ich prośbę. - Do tej pory było tak, że interesant mógł przyjść każdego dnia do wydziału i konsultować projekt, czy też coś poprawiać, czy pytać o różnego rodzaju rzeczy. Zdaniem pracowników i dyrektora tego wydziału powodowało to pewne komplikacje, bo pracownicy byli wówczas odłączani od swojej pracy, która wymaga skupienia – mówi starosta Marek Szczepański. - Przystałem na tę prośbę i wprowadzamy więc w tym wydziale pilotażowo na pół roku, wzorem innych urzędów, dzień bez interesanta.

Starosta zastrzega, że w pilnych przypadkach nikt pomocy nie odmówi. I dodaje, że w chojnickim wydziale urzędnicy mają dużo więcej pracy z interesantami niż w innych starostwach w regionie.  A gdyby ktoś chciał w środy popracować w ciszy to ma okazje, bo są właśnie poszukiwani nowi pracownicy do tego wydziału.

(olo)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.