25-08-20
Gm. Czersk. Daliśmy życie starym przedmiotom oraz nawiązaliśmy nowe przyjaźnie
WARSZTATY - TUTORIALE ZERO WASTE

W Pracowni Orange działającej w Domu Kultury w Rytlu od 12-14 sierpnia 2020 r. trwały trzydniowe Warsztaty TUTORIALE ZERO WASTE.

Warsztaty zostały zrealizowane przez Fundację "5Medium" w Pracowni Orange w Rytlu we współpracy z Fundacją Orange.
Zajęcia poprowadziły Agnieszka Jarmuł i Katarzyna Lipska
Nagrania i zdjęcia robił Paweł Jusyn
Montaż tutoriali przygotował Andrii Dzhumak
Organizacją i zdjęciami zajęła się Małgorzata Kowalewska-Remisz lider Pracowni Orange

Pierwszego dnia upał nie przeszkodził nam w super zabawie. Były gry, konkursy ekologiczne, rysowanie portretów, zabawa w poszukiwaczy rozwiązań ekologicznych, malowanie i ozdabianie doniczek. Zdobyliśmy nową wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska w quizie ekologicznym, podczas którego nagrywaliśmy filmiki, przeprowadzaliśmy reportaże i wywiady.
Drugi dzień zajęć minął nam bardzo szybko i wesoło. Wykonaliśmy super zegary z płyt winylowych, zrobiliśmy przepiękne kolorowe lampiony, zmontowaliśmy lampki z kaset magnetofonowych oraz graliśmy w gry. Największą atrakcją było nagrywanie TUTORIALI.
Gorący trzeci dzień naszych warsztatów spędziliśmy grając w "Mafię", braliśmy udział w quizie gdzie zwyciężyła grupa dziewcząt o wspaniałej nazwie "Tygryski", tworzyliśmy mini komiksy, oglądaliśmy nasze TUTORIALE nagrane dzień wcześniej. Czas upłynął nam w miłej, pełnej wrażeń atmosferze. Na koniec naszych trzydniowych wesołych zajęć, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Najbardziej cieszymy się, że mogliśmy dać nowe życie na pozór bezużytecznym przedmiotom, które będą wykorzystane ponownie w naszych domach.
Zapraszamy do obejrzenia krótkich historii, zdjęć i TUTORIALI z naszych trzydniowych pracowitych, edukacyjnych i wesołych warsztatów.
Dziękujemy bardzo za wspaniały czas Agnieszce Jarmuł, Katarzynie Lipskiej, Pawłowi Jusyn, Andrii Dzhumak i Małgorzacie Kowalewskiej-Remisz.
Specjalne podziękowania należą się Małgorzacie Kowalewskiej z Fundacji Orange za przyjęcie wniosku i zakwalifikowanie do zwycięskiej dziesiątki naszej Pracowni Orange w Rytlu.
Te trzy dni były dla nas wspaniałą zabawą, nauką, doświadczeniem. Przybliżyliście nam temat ekologii i ochrony środowiska. Dzięki Wam daliśmy życie starym przedmiotom oraz nawiązaliśmy nowe przyjaźnie.
Warsztaty zostały zrealizowane przez Fundację "5Medium" w Pracowni Orange w Rytlu we współpracy z Fundacją Orange.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie, miłą atmosferę i dobrą zabawę podczas zajęć.

mat. GCK Biblioteka Publiczna w Czersku


GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ


 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.