25-01-19
Gm. Czersk. Pracownia Orange Rytel w Ośrodku Kultury w Rytlu
Warsztaty z podstaw elektroniki i lutowania

W niedzielę 20 stycznia 2019 r. w Pracowni Orange Rytel w Ośrodku Kultury w Rytlu odbyły się kolejne warsztaty dla miłośników majsterkowania. Tym razem uczestnicy warsztatów poznali podstawy elektroniki w teorii i praktyce.

Nauczyli się jak prawidłowo i bezpiecznie korzystać z lutownicy. Z pomocą tego sprzętu i elementów elektronicznych zbudowali swój pierwszy układ, który posiadał mikro kontroler, który można zaprogramować jak w Arduino.

Na koniec warsztatów uczestnicy otrzymali od p. Dyrektor Małgorzaty Kowalewskiej-Remisz certyfikat uczestnictwa w zajęciach, a prowadzący spotkanie otrzymali pisemne podziękowanie.

To już kolejne warsztaty, z których skorzystały dzieci nie tylko z Rytla, ale też z Czerska i Łęga.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Fundację Orange w ramach projektu Pracownie Orange. Warsztaty poprowadzili p. Cyryl Sochacki i p. Marcin Pranczke ze Stowarzyszenia FabLab w Gdańsku.

OK Rytel 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.