29-10-18
Gm. Czersk. Kolejny remont w najbliższych dniach
Wąsko na `drodze wstydu`, kierowcy
uciekają na pobocza i... niszczą auta

O „drodze wstydu”, czyli trakcie z Czerska do granicy z gm. Tuchola, pisaliśmy już wielokrotnie. Niestety w miniony weekend na tej drodze wojewódzkiej - nr 237 - doszło do dwóch kolejnych zdarzeń, w których zostały uszkodzone auta. 

W piątek (26.10) samochód prowadzony przez naszą czytelniczkę wpadł w dziurę, ponieważ kobieta musiała uciekać na pobocze przed rozpędzonym tirem. W efekcie doszło do skrzywienia felgi, jej samochód nie nadawał się do jazdy (przedstawiamy maila skierowanego do Zarządu Dróg Wojewódzkich, rejon Chojnice w sprawie przedstawienia informacji dotyczącej odszkodowania) - TUTAJ.


Natomiast wczoraj (28.10) wieczorem obywatel Białorusi podążający swoim volkswagenem w kierunku Tucholi podczas mijania się z jadącym z naprzeciwka autem musiał również zjechać na pobocze. W konsekwencji, bokiem pojazdu, uderzył w przydrożne drzewo. Kolizja miała miejsce w pobliżu jeziora Świdno. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Zdjęcia z wczorajszego zdarzenia publikujemy poniżej.

Właśnie ten fragment trasy (Czersk  Tuchola) jest bardzo mocno zniszczony. Praktycznie ruch pojazdów po takiej nawierzchni nie powinien mieć miejsca. Wieloletnie zaniedbania zarządcy drogi ZDW Gdańsk, doprowadziły do sytuacji, w której trakt jest bardzo wąski, w wielu miejscach są oberwane krawędzie drogi, a bezpieczne pobocza w zasadzie nie istnieją, gdyż jest duży uskok.

Kolejny remont w najbliższych dniach, koszt – 200 tys. zł
Od kierownika chojnickiego rejonu ZDW Krzysztofa Deruby słyszymy dzisiaj (29.10), że w ciągu najbliższych dni wyłoniona w drodze przetargu firma wykona dwa nowe dywaniki asfaltowe (na całej szerokości jezdni). Jeden od jeziora Świdno (zakręt) w kierunku Tucholi -do skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Dąbki (ok. 300 mb), drugi w pobliżu Czerska. Koszt zadania wyniesie ok. 200 tys. zł. Przypomnijmy, w pierwszej połowie bieżącego roku ZDW wydał już 120 tys. zł na remont traktu. Zgodnie z zapowiedzią modernizacja miała być kontynuowana po wakacjach, stąd następne środki na ten cel – wspomniane 200 tys. zł.

Krzysztof Deruba mówi, że zdaje sobie sprawę, iż droga wymaga kolejnych nakładów. Jednak powszechnie wiadomo, że trasa jest za wąska i dlatego w perspektywie czasu konieczne jest poszerzenie traktu.  Na razie projekt techniczny przebudowy drogi 237 zakłada jej remont w granicach miasta Czersk, też ważny, ale najbardziej tragiczna sytuacja jest na odcinku poza terenem zabudowanym - w kierunku Tucholi.

(red)

Wczoraj (28.10) wieczorem obywatel Białorusi podążający swoim volkswagenem w kierunku Tucholi podczas mijania z jadącym z naprzeciwka autem musiał również zjechać na pobocze, w konsekwencji, bokiem pojazdu, uderzył w przydrożne drzewo – zdjęcia (28.10):

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.