30-04-20
Gm. Czersk. Komunikat
Wciąż można otrzymać darmowe maseczki

Do tej pory do naszych mieszkańców trafiło 9 tysięcy darmowych maseczek wielokrotnego użytku, a do służb ponad 6 tysięcy jednorazówek. Wolontariuszki wciąż szyją osłony na twarz i można się po takie środki ochrony zgłaszać.

– Duże podziękowania należą się tu wszystkim wolontariuszom, którzy pod przewodnictwem Uniwersytetu Trzeciego Wieku, szyją maski oraz zawodnikom MKS Handball Czersk, którzy pomagają w rozwożeniu materiału – mówi wiceburmistrz Czerska Bogumiła Ropińska.

Akcja społecznego szycia cały czas trwa. Podobnie jak wydawanie darmowych maseczek. Przypominamy, że osoby w trudnej sytuacji finansowej powinny po darmową maseczkę zgłosić się do czerskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podopieczni placówki, jak też osoby będące w potrzebie, mogą przychodzić do Punktu Obsługi Klienta Ośrodka (wejście od ulicy) od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 – 11.00. Ważne, żeby przy tym o przestrzegać wskazanych godzin oraz o stosować się do wszelkich wytycznych w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

Mieszkańcy naszej gminy, którzy ukończyli 60 lat lub są niepełnosprawni i nie otrzymali jeszcze maseczki, proszeni są o kontakt z koordynatorem centrum pomocy osobom starszym Jolantą Lipską pod numerami telefonów: 507 730 628 lub 52 398 88 12. Dla Państwa dostępny jest też nr 723 741 039.

UM w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.