26-04-21
Powiat chojnicki. Długi weekend od 30 kwietnia – 3 maja
Wielki powrót food trucków do Chojnic!

Oryginalny burger i belgijskie frytki pod chmurką? Sezon foodtruckowy czas zacząć!


Po raz kolejny, tym razem przed galerią handlową Proxima pojawią się restauracje na kółkach.  Wcześniej (zdjęcie) zlot był organizowany przy Galerii Brama Pomorza.  |  fot. ilustracyjne


W Chojnicach pojawią się prawdziwi pasjonaci dobrej kuchni, którzy przez cztery dni będą karmić mieszkańców swoimi popisowymi daniami. Wiosenne, kulinarne świętowanie będzie miało miejsce na parkingu pod Proxima Parkiem. Foodtruckowy lifestyl cieszy się w Polsce niegasnącą popularnością. Po dłuższej przerwie food trucki wracają do polskich miast i miasteczek, by promować kulinaria i karmić mieszkańców daniami z różnych stron świata.

Długi weekend od 30 kwietnia – 3 maja upłynie w Chojnicach pod znakiem doskonałego jedzenia. Organizatorzy zlotu zapraszają do rodzinnego świętowania wiosny pod centrum handlowym Proxima Park, gdzie odbędzie się kultowy już zlot. Do Chojnic zawita kilkanaście food trucków, które będą serwować oryginalne potrawy kuchni z kilku kontynentów. Nie zabraknie sycących dań głównych, przekąsek, deserów oraz napojów, w tym aromatycznych kaw i pysznej lemoniady.

Organizatorem zlotu jest organizacja FUTRAKI, która skupia kilkuset właścicieli food trucków, wyselekcjonowanych pod względem jakości. Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów. Na ich bazie powstają przepyszne dania, cenione w całej Polsce. Zlot odbędzie się pod Proxima Parkiem, ul. Jana Pawła II 2D, w Chojnicach. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Tomasz Kamyk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.