8-06-21
Czersk. Wizyta w czerskim SP ZOZ
Dyrektor: Osoby zainfekowane, a niezaszczepione
muszą mieć wykonany test przeciw Covid


Otrzymaliśmy sygnał w sprawie próby osobistej wizyty lekarskiej w SP ZOZ w Czersku.

W dniu 1 czerwca jeden z lekarzy ośrodka miał uzależniać osobistą wizytę pacjentki w gabinecie (skarżyła się na bóle kręgosłupa) od jej wcześniejszego zaszczepienia przeciwko koronawirusowi. Bez szczepienia kobieta miała mieć możliwość skorzystania tylko z teleporady. Ostatecznie tego dnia nie została przyjęta w gabinecie.

- Pacjentka zgłosiła się z objawami infekcji górnych dróg oddechowych prosząc o wizytę osobistą. W związku z powyższym ze strony lekarza padło pytanie, czy pacjent był szczepiony. Osoby zainfekowane powinny być o to zapytane przed podjęciem decyzji o wizycie osobistej. Osoby zainfekowane, a niezaszczepione muszą mieć wykonany test przeciw Covid. Do osób zainfekowanych trzeba podchodzić z ostrożnością ponieważ, nie mogą narażać pozostałej populacji na utratę zdrowia lub życia w okresie trwania pandemii – informuje Hanna Jasińska, dyrektor SP ZOZ w Czersku.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.