29-05-20
Gm. Czersk. Co z poboczami?
Wkrótce koniec remontu drogi wojewódzkiej

Dobiega końca gruntowny remont  drogi wojewódzkiej nr 237 – pozostałych odcinków na trasie Czersk - granica z gm. Tuchola.

Zadanie ma zostać zrealizowane do końca maja br. Asfaltowa nawierzchnia jest już położona. Drogowcy muszą jeszcze rozmalować na niej oznakowanie poziome. Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Koszt położenia podwójnej warstwy bitumicznej na odcinku niepełna kilometra wyniesie 530 tys. zł.

Co z poboczami?
Czy ZDW w Gdańsku zajmie się również poboczami na wcześniej wykonanych odcinkach, bo krawędzie jezdni za chwilę zostaną uszkodzone? – pytają czytelnicy.Kierownik ZDW odpowiada, że na razie jednostka nie ma pieniędzy na ten cel. Nie wiadomo również kiedy takie środki mogą się pojawić.

Przypomnijmy, kolejnym etapem modernizacji drogi wojewódzkiej nr 237 w gm. Czersk ma być kompleksowa naprawa nawierzchni odcinków traktu na ul. Szkolnej, 21 Lutego oraz Tucholskiej w Czersku.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.