24-01-19
Gm. Czersk. Sołtys Łukasz Ossowski chce osobiście złożyć dokumenty w MSWiA
Wkrótce wniosek w sprawie powstania gminy Rytel

W poniedziałek (21.01) na zebraniu sołectwa Rytel sołtys Łukasz Ossowski potwierdził, że wkrótce do MSWiA zostanie złożony wniosek w sprawie utworzenia gminy Rytel.

Sołtys informuje, że w przyszłym tygodniu ma się spotkać jeszcze komitet ds. powstania gm. Rytel. Następnie, w zależności od podania daty spotkania w Warszawie (sołtys chce złożyć wniosek osobiście), stosowne dokumenty zostaną przekazane w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przypuszczalnie może to być koniec stycznia lub początek lutego br.

Przypomnijmy, pod koniec września 2018 roku - podczas zebrania sołeckiego - sołtys Łukasz Ossowski informował, że w/w komitet ustalił iż nowa gmina Rytel ma szansę funkcjonować samodzielnie. Przedstawiono wtedy prezentację komitetu dotyczącą możliwości wyodrębnienia - z gm. Czersk - nowej gminy – ZOBACZ TUTAJ.

Do ewentualnego utworzenia nowego samorządu może dojść najwcześniej w 2020 roku, ale są przypadki w Polsce, że cała procedura może trwać dłużej.

(red)
 


W poniedziałek (21.01) na zebraniu sołectwa Rytel sołtys Łukasz Ossowski (na zdjęciu) potwierdził, że wkrótce do MSWiA zostanie złożony wniosek w sprawie powstania gminy Rytel.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.