6-12-19
Czersk. Burmistrz naniósł poprawki, radni zdecydują
Wojewoda chciał unieważnić przyjętą
niedawno uchwałę w sprawie Statutu Gminy Czersk


Wojewoda Pomorski wszczął postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Rady Miejskiej w Czersku z dnia 29 października 2019 roku dotyczącej uchwalenia Statutu Gminy Czersk.

Po otrzymaniu pisma od wojewody, w którym wskazano zastrzeżenia, burmistrz Czerska poinformował wojewodę, że podziela jego stanowisko i usunie we własnym zakresie wskazane uchybienia. Tak więc włodarz przygotował po raz kolejny projekt statutu z naniesionymi poprawkami i na najbliższej sesji będzie prosił radnych o uchwalenie tej wersji statutu.

Fragment uzasadnienia projektu uchwały, który trafi pod obrady najbliższej sesji RM:


Treść pisma burmistrza do radnych oraz projekt uchwały w sprawie statutu (naniesione poprawki) – zobacz TUTAJ.

Burmistrz informuje, że wprowadzenie zmian spowoduje, iż statut będzie obowiązywał. Dodaje, że nowy statut z dnia 29 października br. (ten, do którego zapisów zastrzeżenia miał wojewoda) został  opublikowany w dzienniku urzędowym i wejdzie w życie 11 grudnia br.
- Wojewoda wszczął postępowanie, ale przyjął nasze wyjaśnienia i nie wyda decyzji o uchyleniu. Nowy statut będzie więc obowiązywał  już w grudniu, a ze zmianą od lutego – wyjaśnia Przemysław Biesek – Talewski, burmistrz Czerska.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.