23-11-18
Czersk. Kolejny posiadacz narkotyków zatrzymany na parkingu leśnym
Worek z narkotykami zgubili na stacji benzynowej
w Czersku, kolejne woreczki znaleziono w bieliźnie...

Podczas ostatnich kilku dni policjanci z Czerska i Chojnic zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Wszyscy zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie. 24 i 31-letni mieszkańcy powiatu starogardzkiego zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty, a 28-letni czerszczanin najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj (23.11) usłyszy zarzuty posiadania narkotyków oraz jeżeli wyniki krwi potwierdzą przypuszczenia policjantów także kierowania pod ich wpływem.

W tym tygodniu dyżurny chojnickiej komendy Policji otrzymał informacje, że na jednej ze stacji paliw w Czersku dwóch mężczyzn zatankowało pojazd, a kierowca wsiadając do auta zgubił przy dystrybutorze worek z narkotykami. O zdarzeniu natychmiast zostali poinformowani policjanci , którzy znajdowali się niedaleko miejsca zdarzenia i przystąpili szybko  do działania. Dzięki możliwości przejrzenia monitoringu ustalili dokładnie jaki to był pojazd i jakie posiadał numery rejestracyjne.

Funkcjonariusze po zebraniu najistotniejszych informacji ruszyli do akcji, żeby zatrzymać wskazane auto. W krótkim czasie na jednej z ulic Czerska policjanci zauważyli poszukiwany samochód, który zatrzymali do kontroli. Po wstępnym przeszukania auta mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu, gdzie poddano ich szczegółowemu sprawdzeniu. Okazało się, że kierowca który zgubił worek z poporcjowanymi narkotykami w bieliźnie urywał kolejne środki odurzające, a u pasażera w kieszeni znaleziono tabletki, które zostały przebadane. Po przeprowadzonym badaniu narkotesterem wynik wskazał, że posiadały one pochodne amfetaminy. Ponadto policjanci zabezpieczyli kilka tysięcy złotych, które jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Kolejną interwencję podczas której policjanci zatrzymali kolejnego posiadacza narkotyków przeprowadzili wczoraj na jednym z parkingów leśnych. Podczas kontroli policjanci w samochodzie u 28-letniego mieszkańca Czerska znaleźli środki odurzające. Uwagę policjantów zwróciło uwagę nienaturalne zachowanie kierującego oraz rozszerzone źrenice kierowcy, a także silny zapach palonej marihuany wydobywający się z pojazdu. Została od niego zabezpieczona krew do badań laboratoryjnych. 28-letni mieszkaniec Czerska przyznał się, że kierował po zażyciu narkotyków, po czym trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj śledczy przedstawili zarzuty posiadania narkotyków  pierwszym dwóm zatrzymanym mieszkańcom powiatu starogardzkiego, a dzisiaj najprawdopodobniej 28-letni czerszczanin usłyszy również zarzut posiadania narkotyków, a także jeżeli wynik badania krwi potwierdzi przypuszczenia policjantów kierowania pod wpływem środków odurzających. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pod wpływem środka odurzającego do lat 2.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.