30-05-18
Czersk. Z mieszkańcami i działkowcami
Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie w Czersku

Wczoraj (29.05) policjanci w ramach prowadzonych debat pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ” spotkali się  w świetlicy Ogródków Działkowych „TULIPAN” w Czersku z działkowcami oraz mieszkańcami miasta. W trakcie spotkania funkcjonariusze w szczególności rozmawiali m.in. o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas pobytu na działkach, a także o Krajowej mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacjach „Moja Komenda” i ‘ Regionalny System Ostrzegania”. Nie zabrakło też rozmów na tematy z którymi mieszkańcy borykają na co dzień.

Wczoraj policjanci z czerskiego komisariatu spotkali się z mieszkańcami oraz grupą działkowców i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. Mundurowi przybliżyli słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa na różnych obszarach, w tym przede wszystkim podczas wypoczynku na działkach oraz przypomnieli, jak należy reagować w sytuacji zagrożenia.

W trakcie spotkania policjanci rozmawiali również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przypominając, że każdy mieszkaniec Czerska jak i innego miejsca w kraju może sam zadbać o bezpieczeństwo, zareagować na zagrożenie i podzielić się spostrzeżeniami. Może też sprawdzić czy w okolicy zamieszkania jest bezpiecznie.

Funkcjonariusze przypomnieli również słuchaczom informacje na temat działającej aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której odnaleźć można dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania oraz można znaleźć obiekty policyjne i trasę do najbliższej jednostki. Ponadto omówili zasady działania mobilnej aplikacji „Regionalny System Ostrzegania”, dzięki której o potencjalnym niebezpieczeństwie związanym z oszustwami „na wnuczka” i „na policjanta” może być informowany każdy, kto ma dostęp do Internetu, kanałów telewizji publicznej lub posiada zainstalowaną aplikację w telefonie komórkowym.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z prezentacją pokazu multimedialnego, który przypominał o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, zapobieganiu przestępstwom i wykroczeniom na działkach. Policjant profilaktyk zwrócił też uwagę na wzajemną pomoc i czujność sąsiedzką oraz przedstawił procedurę postępowania w przypadku kiedy dojdzie do naruszenia prawa.

Uczestnicy oraz przewodniczący ogrodów zadawali pytania. Rozwinęła się dyskusja dotycząca zgłaszanych problemów i wniosków. Działkowcy podczas rozmów prosili o zwiększenie liczby patroli w związku z zakłóceniami porządku publicznego oraz spożywaniem alkoholu.

Wszystkie problemy oraz wnioski zostały zapisane przez dzielnicowych i będą służyć policjantom oraz działkowcom w ustalaniu kierunków dalszej pracy. Komendant na zakończenie, podkreślił, że takie spotkania są niezmiernie ważne, ponieważ do zapewnienia bezpieczeństwa potrzebne jest współdziałanie policji i obywateli.

KPP Chojnice

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.