29-10-19
Gm. Czersk. ZDJĘCIA
Wycieczka harcerzy z 30 DH Zieloni Łąg
im. Ignacego Sikorskiego do Gdańska

W piątek (19 października) odbyliśmy naszą coroczną wycieczkę do Gdańska. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. To ważne dla nas miejsce, ponieważ nasz Patron Ignacy Sikorski, był Pocztowcem i wraz ze swoimi współpracownikami walczył o wolną Ojczyznę.

Następnie pojechaliśmy na Westerplatte, by posłuchać o tym jak rozpoczęła się wojna i jak broniło się Westerplatte. Na koniec udaliśmy się na cmentarz na Zaspie, gdzie pochowani są polegli Pocztowcy. Już tradycją jest odwiedzenie grobu naszego Patrona, złożenie kwiatów, zniczy i oddanie mu hołdu poprzez odśpiewanie Pieśni Drużyny. W poznawaniu interesującej historii pomogła nam przewodnik - Pani Klaudia.

Dziękujemy za przekazanie wiedzy historycznej w tak świetny sposób! Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się jeszcze na seans do gdańskiego Multikina. Tam podzieliliśmy się na dwie grupy: pierwsza obejrzała film pt.: "Był sobie Pies 2" , druga natomiast zapoznała się z filmem "Czarownica 2". Filmy wszystkim się podobały, wycieczka też, więc całą drużyną wróciliśmy śpiewająco do Łęga.

Czuwaj!

Mat. ZS Łąg

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.