1-06-19
Czersk. „Nam jak zwykle świeciło słońce”
Wyjazd słuchaczy UTW Czersk do Brus

27 maja br. 50 osobowa  grupa słuchaczy UTW Czersk wybrała się autobusem do Brus. Był to zaplanowany od dawna wyjazd w ramach edukacji.

W Chacie Kaszubskiej, która pełni rolę Muzeum Regionalnego Pan Krzysztof Gradowski w bardzo ciekawy  sposób opowiadał nam o życiu na Zaborach, pokazywał eksponaty, a my odgadywaliśmy do czego służyły.

Po wykładzie udaliśmy się w miejsce gdzie żył i tworzył artysta ludowy Józef Chełmowski.  Dom jest pełen pięknych obrazów i pamiątek, a w ogrodzie poza rzeźbami  skansen pszczelarski. Pobyt w tym uroczym miejscu zakończyliśmy wpisem do księgi.

Następnie pojechaliśmy do przetwórni runa leśnego FUNGOPOL Brusy, obejrzeliśmy niektóre stanowiska pracy i magazyny, potem zaproszono nas do stołówki, gdzie mogliśmy degustować przetwory z owoców oraz soki. To była prawdziwa uczta zdrowych ekologicznych smaków.

Chociaż prognoza pogody  na ten dzień nie była optymistyczna nam jak zwykle świeciło słońce.  

Zarząd UTW w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.