17-08-20
Gm. Czersk. ZDJĘCIA
Wypadek na trasie Łąg – Stare Prusy.
Są wstępne ustalenia policji

Policja ma już wstępne ustalenia dotyczące wypadku drogowego, do którego wczoraj (16.08) na trasie Łąg – Stare Prusy. Przypomnijmy, zderzył się bus (volkswagen) ciągnący kajaki z osobowym mercedesem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przez kilka godzin pracowali na miejscu tego wypadku  wynika, że 21-letni mieszkaniec gminy Czersk jadąc osobowym mercedesem w kierunku Łęga najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności przed rozpoczęciem manewru wymijania, nie zjechał do prawej krawędzi drogi co doprowadziło do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka w kierunku Zawady busem, który ciągnął na przyczepie kajaki. Pojazdami łącznie podróżowało 9 osób, w tym 8  w busie. Siedem osób po triażu zostało przetransportowanych do szpitali w tym 3 Lotniczymi Pogotowiami Ratunkowymi do różnych szpitali na terenie Pomorza.

Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady oraz  sfotografował miejsce wypadku co pomoże w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 21-letniemu kierującemu mercedesem oraz dowody rejestracyjne od pojazdów. Od kierujących została w szpitalach pobrana krew do badań na zawartość alkoholu bądź narkotyków. Samochody zostały zabezpieczone procesowo w celu sporządzenia opinii przez biegłego.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą.

Poszkodowanymi są mieszkańcy gm. Czersk.

(red)

Zobacz również:
"Poważny wypadek na trasie Łąg – Stare Prusy. Zderzył się bus z kajakami z osobowym mercedesem. Zadysponowano cztery karetki i trzy śmigłowce (ZDJĘCIA)"

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.