12-12-18
Gm. Czersk. Szofer auta odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielił pomocy poszkodowanemu
Wypadek w Łęgu. Kierujący motorowerem trafił do szpitala

Części  motoroweru, w który wczoraj (11.12) tuż przed północą wjechał samochód osobowy były rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów. Jak duża była siła uderzenia obrazują zdjęcia (poniżej) jednośladu po wypadku, do którego doszło w Łęgu na ul. Chojnickiej.

W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem, mieszkaniec gm. Czersk, doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Natomiast kierowca auta odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód uderzył w motorower w obrębie skrzyżowania ul. Chojnickiej w Łęgu z drogą prowadzącą do Bukowej Góry. Po zderzeniu kierujący motorowerem upadł na jezdnię. Z podejrzeniem m.in. złamań różnych części ciała został przewieziony do szpitala.

Jest samochód, kto kierował?
Policja ustaliła już samochód, który uderzył w motorower. Stał na jednej z dróg oddalonych kilka kilometrów od wypadku. W środku pojazdu na miejscu pasażera znajdował się mężczyzna – prawdopodobnie pod wpływem alkoholu i narkotyków – została mu pobrana krew do badań.

Funkcjonariusze są w trakcie ustalania osoby, która kierowała samochodem, gdy doszło do wypadku.   

Na miejscu zdarzenia działania podejmowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.