4-12-20
Powiat chojnicki. Konsultant ds. inwestycji drogowych
Wyższe wynagrodzenie, ale i więcej obowiązków

W październiku, burmistrz Chojnic poinformował, że powołał konsultanta ds. inwestycji drogowych. Miał on zarabiać 2 tys. 500 zł miesięcznie. Wartość jego wynagrodzenia wzrosła jednak do 3 tys. 500 zł. Rozszerzono także zakres obowiązków.


Robert Marszałek prace dla chojnickiego magistratu świadczy od wtorku 27 października.   |  fot. Piotr Michalski/GDDKiA

Rober Marszałek, to wieloletni pracownik, a przez pięć lat także dyrektor, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą, Zarządzanie i Doradztwo z siedzibą w Gdyni. Konsultantem ds. inwestycji drogowych jest w kilku pomorskich samorządach. Od niedawana funkcję tę sprawuje także w Chojnicach. - Ma on wzmocnić naszych dyrektorów, mnie i radnych. Jego wiedza i doświadczenie są dla nas naprawdę niezbędne, ponieważ będziemy podejmować decyzje, moim zdaniem historyczne, których nie możemy zepsuć - uzasadniał w październiku, Arseniusz Finster.

Wówczas burmistrz informował także, że Rober Marszałek, miesięcznie, będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 2 tys. 500 zł plus VAT. Podczas ostatniej sesji rady miasta (23.11.) włodarz sprostował tę informację. - Mówiłem, że zakres usług będzie świadczony za 2 tys. 500 zł. Rozszerzyliśmy zakres zadań, a kwota jaką będzie otrzymywał pan Robert Marszałek to jest 3 tys. 500 zł - wyjaśnił.

Umowa usług doradczych Roberta Marszałka, obejmuje (cytat z dokumentu) „[..] świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi doradztwa gospodarczego, technicznego, architektoniczno-budowlanego oraz prawno-organizacyjnego polegające na sporządzeniu kompleksowych analiz przedrealizacyjnych i realizacyjnych oraz analiz i raportów w zakresie planowania niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania miasta Chojnice oraz aglomeracji miejskiej układów drogowych i komunikacyjnych, dotyczących budowy, modernizacji, planowania rozwoju sieci dróg w Mieście Chojnice oraz pozyskiwania środków zewnętrznych na te inwestycje.” Umowa zawiera także 17 punktów i 49 podpunktów uszczegóławiających wyżej cytowany zapis.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.