5-04-19
Czersk. Relacja
XIX edycja - `Świat Przyrody, Świat Przygody `

Dnia 28.03.2019r. w Ośrodku Kultury w Czersku spotkaliśmy się na XIX edycji programu "Świat Przyrody, Świat Przygody". 

W tym roku były to przeglądy teatralne, a tematem przewodnim była otaczająca nas przyroda i jej ochrona. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i mieli przepiękne stroje. Była bogata scenografia, odpowiedni dobór repertuaru oraz muzyka, która porywała widownię na sali. Publiczność świetnie się bawiła, a artystów nagradzała głośnymi brawami. Jury miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepszych. Poziom był bardzo wyrównany. Każdy zespół został wyróżniony i nagrodzony:

- Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Kubusia Puchatka z Czerska otrzymała statuetkę za najlepszy dobór repertuaru,

- Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Jana Brzechwy z Czerska zostało wyróżnione za ogólny wyraz artystyczny,

- Niepubliczne Przedszkole Anioła Stróża z Czerska zdobyło nagrodę za najlepszą grę aktorską,

- Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Tucholi miał najciekawszy scenariusz (dotyczył nawałnicy, która dotknęła 2 lata temu Boty Tucholskie),

- Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka (świetlica) z Czerska otrzymała statuetkę za najlepiej dobraną muzykę,

- Zespół Szkół Specjalnych z Czerska został wyróżniony za najciekawszą scenografię i kostiumy.

Występy młodych aktorów oceniała jury w składzie:

Emilia Rekowska - Dyrektor Ośrodka Kultury w Czersku, Mirosław Łangowski - Inżynier Nadzoru - Nadleśnictwo Czersk, Leszek Mroziński - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w Ekologicznych Przeglądach Teatralnych. Szczególnie chcemy podziękować za wsparcie finansowe i pomoc w zorganizowaniu Panu Nadleśniczemu Ireneuszowi Bojanowskiemu, Pani Dyrektor Emilii Rekowskiej i Panu Dyrektorowi Leszkowi Mrozińskiemu.

Do zobaczenia za rok!

Zespół Szkół Specjalnych w Czersku   

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.