18-04-19
Gm. Czersk. Podziękowanie
XX Prima Aprilisowy Rajd Harcerski

W pierwszy weekend kwietnia już po raz dwudziesty 30 Drużyna Harcerska im. Ignacego Sikorskiego „Zieloni” z Łęga organizowała rajd PARH dla harcerzy z hufca Chojnice oraz z zaprzyjaźnionych hufców- Tuchola i Czarna Woda. Tym razem tematem przewodnim była „Alicja w Krainie Czarów”.

Piątek zaczęliśmy tradycyjnie od apelu i świeczkowiska, które tym razem odbyło się z udziałem zaproszonych gości. Nie tylko ze względu na okoliczność 20-lecia PARHu, ale także 25-lecia drużyny. W tym miejscu dziękujemy wszystkim za przybycie oraz za prezenty.

W piątek, po zakończonym  świeczkowisku odbyły się warsztaty. Uczestnicy dekorowali kapelusze, poznawali tajniki magii z profesjonalnym iluzjonistą oraz obejrzeli pokaz iluzji. Dodatkowo przygotowaliśmy dla nich warsztaty z mapy, które miały przygotować ich na sobotnią wędrówkę.

Sobota to dzień, który zawsze spędzamy głównie na świeżym powietrzu. Zabieramy uczestników do miejsc, które pokazują jak piękne mamy tereny leśne. Tym razem wędrówka przebiegała w leśnictwie wiele, a harcerze przemieszczali się na trzech, przygotowanych wcześniej trasach: zuchowej- 12 km, harcerskiej- 15 km i wędrowniczej- 23 km.

Po trasie uczestniczyliśmy we mszy świętej, a następnie zaprosiliśmy wszystkich na grę nocną przygotowaną na podstawie „ Alicji w Krainie Czarów”

W niedzielę prócz porządków odbył się oczywiście apel i wręczenie nagród. Następnie wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale z wielkim uśmiechem na twarzy wyjechali do swoich domów.

Powiększ zdjęcie - TUTAJ


Podziękowania
Dziękujemy wszystkim za ogromną pomoc przy organizacji tego rajdu! Nie jest łatwo przygotować bogaty program dla blisko 300 osób. Dzięki Państwu to się udało i uczestnicy wyjechali zadowoleni z zapewnieniem, że wrócą w przyszłym roku.

Dziękujemy: Władzom Gminy Czersk, Bankowi Spółdzielczemu w Czersku, Zespołowi Szkół w Łęgu, Karczmie „OSTOJA”, „DREWEK” , Hurtowni Spożywczo- Przemysłowej „Partner”, Grzegorzowi Orlikowskiemu, Ośrodkom Kultury w Łęgu i w Czersku, pani Ewie Wrycza oraz rodzicom i wszystkim, którzy choć odrobinę serca i pracy włożyli w przygotowanie wspólnie z nami tego przedsięwzięcia, a także i tym, którzy przybyli na nasze jubileuszowe świeczkowisko.

"Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić."

Lewis Carroll

30 DH „Zieloni”

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ:
https://photos.app.goo.gl/XWDwxSfqUR8sHJHL7

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.