15-04-18
Powiat chojnicki. Zapisy
XXXIV Chojnickie Biegi Strażackie coraz bliżej

W sobotę 5 maja odbędzie się kolejna edycja Chojnickich Biegów Strażackich. Wszyscy sympatycy biegania będą mogli spróbować swych sił i wystartować w jednym z najstarszych biegów ulicznych na Pomorzu.


Start do biegu na stadionie Kolejarza podczas ubiegłorocznej edycji.   |  fot. (nad.)

Organizatorzy wyznaczyli limit startujących na 200 osób. Punktualnie o godzinie 16.00 nastąpi start z ulicy Lichnowskiej na wysokości bramy Stadionu Miejskiego ChKS Kolejarz, następnie trasa przebiegać będzie ulicami miasta: Dworcową, Świętopełka, Mestwina, Łanową, Nad Dworcem, Lichnowską w kierunku miejscowości Lichnowy gdzie będzie po nawrocie zawodnicy pobiegną na metę usytuowaną na stadionie ChKS Kolejarz.

W tym roku organizator wprowadza wiele usprawnień i nowości, które mogą zaskoczyć i zainteresować kibiców i samych uczestników. Dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN przygotowano nagrody pieniężne oraz puchary, zwycięzcy kategorii wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary, ponadto odbędzie się klasyfikacja drużynowa. Organizator przewidział także puchary w kategoriach branżowych, strażaków i nauczycieli.


Nagrodzony zostanie również najlepszy chojniczanin i najszybsza chojniczanka, puchary powędrują do najszybszych biegaczy z Gminy Chojnice. Sportowcy otrzymają pakiet startowy, imienne numery startowe, okolicznościowy medal na mecie dla finiszerów i posiłek regeneracyjny. Zespół słuchaczy - masażystów z Medyczno - Społecznego Zespołu Szkół Policealnych w  Chojnicach ułatwi regenerację organizmu po biegu.

Zapraszamy wszystkich biegaczy zarówno amatorów i wyczynowców do wzięcia udziału w zawodach. Imprezy biegowe są efektowną promocją miasta i jego walorów  jak również promują aktywny styl życia i zdrowie. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja udowodni, że warto inwestować i popierać tego typu działania w naszym mieście. Serdecznie zapraszam mieszkańców na Bieg Strażacki, nie tylko w charakterze uczestnika biegu, ale również do kibicowania wszystkim uczestnikom. To bieg z niezwykłą historią, rozgrywany nieprzerwanie od 1984 roku.

Link do zapisów - TUTAJ

Hubert Szwankowski

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.