21-02-18
Czersk. Młodzi podróżnicy stworzyli mapy Austrii, Szwajcarii i Niemiec
Z lickowej podróży po krajach niemieckojęzycznych

W ubiegłą sobotę w ramach projektu „Licek” odbyły się w czerskim LO zajęcia łączące wiedzę z zakresu geografii i języka niemieckiego „Geo auf Deutsch”. Grupa młodsza wybrała się w wirtualną podróż do krajów niemieckojęzycznych, poznała ich stolice, flagi, zabytki i ciekawostki związane z krajami niemieckiego obszaru językowego.

Razem  z „Muzykantami z Bremy”, bohaterami baśni braci Grimm, zwiedziliśmy stolicę najmniejszego kraju związkowego Niemiec. Czas upłynął szybko na nauce w grupach, śpiewaniu i rysowaniu. Przewodnikami młodszych Licków były panie Alicja Grzonka i Sabina Słomińska. Starsza grupa wędrowała po krajach niemieckojęzycznych pod okiem pani Ewy Szpręgi i pana Wiesława Narlocha. W tej grupie ujawniły się prawdziwe talenty kartograficzne. Młodzi podróżnicy stworzyli mapy Austrii, Szwajcarii i Niemiec.  Rozwiązując test, wykazali się doskonałą wiedzą ogólną na temat Niemiec. Najlepsi zostali nagrodzeni.Grupa starsza również zapoznała się z twórczością braci  Grimm. W kolejnym zadaniu słodką nagrodę mieli szansę zdobyć ci, którzy najszybciej i najdokładniej wykleili z puzzli  scenę z baśni wspomnianego rodzeństwa. Ostatnia część zajęć  została poświęcona zwrotom  grzecznościowe i liczebnikom. W wesołej atmosferze sobotnie zajęcia dobiegły końca.

mat. LO Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.