23-08-18
Gm. Czersk. PODZIĘKOWANIA
Z RYTLA DO RYTRA

Od 28 lipca do 8 sierpnia dwadzieścioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wyjeździe zorganizowanym przez zaprzyjaźnioną z Rytlem -  gminę Rytro.

Podczas pobytu naszą młodzież spotkało dużo niesamowitych atrakcji. Był wyjazd m. in. do Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, wycieczka do muzeum i pijalni wód w Piwnicznej, zwiedzanie ogrodów sensorycznych i biblijnych w Muszynie, wyjazd do Starego Sącza, w którym uczniowie mieli możliwość zobaczenia ołtarza papieskiego i eksponatów, znajdujących się w muzeum poświęconym Janowi Pawłowi II. Dużą atrakcją był bez wątpienia pobyt w parku linowym a także spływ Popradem. Uczniowie mogli odpocząć od pieszych wędrówek po górach, spędzając czas na basenach a także w kinie. Zobaczyli też stare zabawki, znajdujące się w Muzeum  Zabawek w Krynicy - Zdrój. Samo Rytro okazało się również ciekawym i bardzo malowniczym miejscem, po którym z wielka przyjemnością uczniowie spacerowali piechotą, a także mieli możliwość przejażdżki wozem zaprzężonym w konie. Ognisko w górach przy dźwiękach góralskiej muzyki, a także możliwość zwiedzenia bunkra i  ruin zamku w Rytrze, to kolejne atrakcje, które przygotowali włodarze.

Duże podziękowania należą się bez wątpienia wójtowi gminy Rytro - panu Władysławowi Wnętrzak, a także pracownikom gminy i szkoły, którzy z niezwykłą życzliwością i troską zadbali o naszą młodzież podczas pobytu w Beskidach. Ogromne podziękowania należą się również kapeli" Folkowni", która  specjalnie na prośbę uczniów zagrała koncert na szkolnym korytarzu, zarażając bez wątpienia swoją pasją do muzyki. Panowie -  Paweł i Grzegorz  udzielili również krótkich lekcji gry na skrzypcach a także ... gwizdania na palcach. Bez wątpienia wyjazd do Rytra będzie dla uczniów wspaniałą i niezapomnianą, wakacyjną przygodą.

ZS Rytel

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.