28-10-19
Gm. Czersk. GALERIA ZDJĘĆ
ZA NAMI WSPANIAŁY KONCERT  
Zespołu "Cisza Jak Ta" w Rytlu

Pełna po brzegi sala Słuchaczy, nie tylko z naszego Sołectwa, ale i z całej Polski - Pucka, Poznania, Szczecina, Inowrocławia, Chojnic, Czarnej Wody, Czerska, itd. Owacje na stojąco, cudowna atmosfera- DZIĘKUJEMY.

Dziękujemy również Zespołowi, za ten kolejny, wspaniały gest jedności z naszą rytelską społecznością, tym razem z innym artystycznym przesłaniem dla swoich słuchaczy.

"Cisza Jak Ta" nawiązuje do najlepszych tradycji poezji śpiewanej, rodem z poetyckiego świata wrażliwości " Starego Dobrego Małżeństwa ", " Raz Dwa Trzy" czy "Wolnej Grupy Bukowina"  Swą muzyką niosą refleksję i zadumę, ale także radość oraz uśmiech. Poezją zdają się oczyszczać świat z brudu, smutku i zła. Czynią to w sposób mistrzowski, niezwykle otwierając się od początku koncertu na świat i słuchaczy, dlatego też życzliwość słuchających, zawsze stoi dla nich otworem.

Powaga największych polskich poetów: Leśmiana, Stachury czy Tetmajera, miesza się z lekkością tekstów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są niezwykle oryginalnie i żywiołowo, wydobywają z polskiej poezji, to co najpiękniejsze...

" Cisza Jak Ta" pozostawia słuchaczy w zadumie, ale i w euforii.

Na koncertowym pokładzie Ciszy: dwie gitary, perkusja, flet, skrzypce, klawisze i cztery odmienne głosy, składające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. Do tego wszystkiego, towarzyszący Zespołowi pies Juno - ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy, jako członek ciszowej rodziny.

Dziękujemy za tak liczną frekwencję wszystkim przybyłym Słuchaczom. Mamy nadzieję, że dzięki Ciszakom i całej atmosferze koncertu, przeżyliście prawdziwą ucztę duchową, połączoną z miłymi wspomnieniami z Rytla.

Z wyrazami wdzięczności
Sołtys i Rada Sołecka

Zdj. Karol Mayer

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.