14-02-18
Czersk. Policja otrzymała informację o strzałach przy jednym z lokali
Za posiadanie znacznych ilości narkotyków
czerszczanie trafili do aresztu na trzy miesiące


W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zostali poinformowani, że przy jednym z lokali w mieście najprawdopodobniej ktoś strzela z wiatrówki. Po przyjęciu tego zgłoszenia natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali mężczyznę wobec którego podjęli interwencję.

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna przy sobie w kieszeniach posiadał tabletki ekstazy oraz śrut do wiatrówki. Mężczyzna ten został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności podczas przeszukania mieszkania 33-latka, policjanci zabezpieczyli blisko125 gramówmarihuany,150 gramów haszyszu, tabletki extasy, woreczki do porcjowania oraz wagę.

Również w miniony weekend czerscy policjanci postanowili sprawdzić pewnego mieszkańca Czerska, co do którego mieli informację, że może posiadać narkotyki.  Policjanci weszli do jednej z piwnic budynków wielorodzinnych i zastali tam 29-letniego mężczyznę. Ustalenia policjantów potwierdziły się. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi podczas przeszukania znaleźli w tym pomieszczeniu blisko 80 gramów środków narkotycznych. Zabezpieczone środki zarówno od 33-latka jaki 29-letniego czerszczanina zostaną przekazane do dalszych badań, a obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W miniony poniedziałek na podstawie zebranych dowodów sprawcy usłyszeli w prokuraturze zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i zostali przesłuchani przez prokuratora. Wczoraj sąd na wniosek śledczych zastosował wobec nich areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa zarówno 33 i 29-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, czynności cały czas trwają. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań do tej sprawy.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.