30-04-20
Czersk. Rusza pierwszy etap modernizacji
Zaczynamy modernizację czerskiego dworca PKP

W środę burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski podpisał z firmą reprezentowaną przez Fabiana Kropidłowskiego umowę na modernizację dworca. Prace rozpoczną się w pierwszej połowie maja.

Rusza pierwszy etap modernizacji czerskiego dworca. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kazimierz Kropidłowski ze Złotowa k. Czerska. Modernizacja budynku przejętego od  PKP i jego otoczenia będzie kosztowała 3 mln 946 tys. zł. W tym roku na to zadanie gmina Czersk przeznaczy 2,5 mln zł. Termin zakończenia całej inwestycji to 30 kwietnia 2021 roku. Przypominamy, że ponad połowa z tych kwot to środki zewnętrzne.

– Rozwiązania dotyczące sfinansowania modernizacji dworca, które przyjęliśmy na początku kadencji, dziś przynoszą efekty. W końcu pierwszy etap prac wystartuje. Kolejna część Czerska będzie się zmieniać na naszych oczach – mówi burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.