16-12-20
Czersk. Zdalne prowadzenie cyklu zajęć profilaktycznych
Zajęcia profilaktyczne z policjantem w czerskiej „Dwójce”

Ze względu na bezpieczeństwo i obostrzenia związane z koronawirusem policjanci zaproponowali szkole zdalne prowadzenie cyklu zajęć profilaktycznych. Propozycja spotkała się z entuzjazmem dyrekcji, która umożliwiła prowadzącemu asp. Markowi Jasnochowi zalogowanie się do platformy, z której mógł wirtualnie spotykać się z młodzieżą i na bieżąco edukować w zakresie następujących problemów:

-covid- bezpieczeństwo,

-cyberprzemoc, bezpieczeństwo w sieci,

-nowe substancje psychoaktywne,

-bezpieczne ferie.

Taka forma edukacji była miłym zaskoczeniem dla uczniów i była owocna pomimo panującej pandemii. Spotkania były bardzo ciekawe i zwróciły uwagę młodzieży na wiele kwestii, głównie dotyczących cyberprzestępczości i bezpieczeństwa w sieci. Odkąd nauka w formie tradycyjnej przeniosła się głównie przed ekran komputera, tabletu, smartfonu istnieje duże zagrożenie, że uczniowie korzystają z Internetu nie zawsze w odpowiedni sposób i z należytym przeznaczeniem.

Bardzo dziękujemy Komendantowi Komisariatu Policji w Czersku za możliwość przeprowadzenia spotkań oraz prowadzącemu zajęcia asp. Markowi Jasnochowi, na którego zawsze możemy liczyć!

PS Policjant w trakcie prowadzenia zajęć zdjął maseczkę,  by móc bez przeszkód i ograniczeń prowadzić zajęcia.


SP 2 w Czersku

 

 Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.