9-02-21
Gm. Czersk. Ile podmiotów w gm. Czersk skorzysta ze zwolnień?
Zamknięte lokale, a co z opłatą za koncesję od alkoholu?

Kolejne miasta zapowiedziały, że w tym roku zwolnią z opłaty lub będą zwracać przedsiębiorcom wpłacone opłaty koncesyjne na sprzedaż alkoholu. W kilku zapadły już stosowne decyzje rad miejskich.

W gminie Czersk po wejściu w życie uchwały Rady Miejskiej, której projekt burmistrz już przyjął (głosowanie radnych ma odbyć się na sesji w lutym) zwolnionych z opłaty - I, II, III raty należnej za 2021 rok - za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży ma być 21 podmiotów. Dzięki temu przedsiębiorcy nie zapłacą do gminnego budżetu ok. 27 tys. zł.
- Korzyść dla jednego pojedynczego przedsiębiorcy to kwota od 525 zł do 3150 zł, zależnie od rodzajów alkoholu sprzedawanych w danym punkcie sprzedaży oraz od wysokości sprzedaży alkoholu w danym punkcie w 2020 r. która stanowi podstawę naliczenia opłaty na kolejny rok – informuje burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

Pytamy włodarza - ilu przedsiębiorców wystąpiło o zwolnienie z w/w opłat w 2020 i 2021 roku?

- W 2020 r. żaden przedsiębiorca korzystający z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych do spożycia w miejscu sprzedaży nie złożył wniosku o zwolnienie z opłaty. W 2021 r. jeden przedsiębiorca złożył wniosek o zwolnienie z ww. opłaty – informuje włodarz.

(red), fot. pixaby.com

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.