17-05-19
Czersk. Wyrok nie jest prawomocny
Zapadł wyrok w sprawie zniesławienia
dyrektor MGOPS

7 maja br. w Sądzie Rejonowym w Chojnicach zapadł wyrok (nieprawomocny) w sprawie, którą z prywatnego aktu oskarżenia (art. 212 par1 k.k. – zniesławienie) założyła byłej burmistrz Jolanta Lipska, była szefowa MGOPS.

Przypomnijmy, poprzednia włodarz na jednej z sesji rady miejskiej powiedziała o rzekomym fałszowaniu sprawozdań przez byłą dyrektor MGOPS.

Sąd wydał wyrok w przedmiotowej sprawie, w którym, po ustaleniu, że oskarżona dopuściła się zarzucanego jej w prywatnym akcie oskarżenia czynu, tj. przestępstwa z art. 212 par. 1 k.k. postępowanie karne wobec niej warunkowo umorzono na okres próby jednego roku.

Dodatkowo orzeczono na rzecz pokrzywdzonej (Jolanty Lipskiej) 4000 zł nawiązki, ponadto zobowiązano oskarżoną do przeproszenia pokrzywdzonej za pośrednictwem środku masowego przekazu , tj. portalu Wizjalokalna.pl w terminie 2 miesięcy od uprawomocnienia się wyroku oraz zasądzono na rzecz oskarżycielki prywatnej zwrot opłaty sądowej i kosztów zastępstwa procesowego.

Wyrok w powyższej sprawie nie jest prawomocny.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.