5-08-22
Powiat chojnicki. PROGRAM
ZAPRASZAMY DO WIDNA. XXIV PIECZENIE
CHLEBA JUŻ W TĘ SOBOTĘ!


W gminie Brusy zapowiada się wspaniała chlebowa uczta. Już w tę sobotę, 6 sierpnia, w Widnie odbędzie się XXIV Pieczenie Chleba. Będzie swojsko, rodzinnie i pysznie!

Festyn wystartuje o godzinie 14:00. Jak co roku odbędzie się on na placu przy najbardziej znanym piecu chlebowym w regionie.

Organizatorzy przygotowali dla całych rodzin konkursy i niespodzianki związane z tematyką chleba. Na najmłodszych czekają także dmuchane atrakcje. Ponadto chętne osoby będą mogły wziąć udział w warsztatach pieczenia chleba, a także poznać tajniki jego wypieku w specjalnie przeznaczonym do tego piecu. Wszystko to pod okiem mistrzów wypiekania pieczywa - Agnieszki i Edmunda Werrów oraz Artura Sarnka.

- Każdy uczestnik, który weźmie udział w warsztatach, będzie mógł swój wypieczony chleb wziąć do domu. - mówi Anna Orlikowska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Z kolei chleb z pieca chlebowego będzie można  wygrać między innymi w różnych konkurencjach. Zapisy na warsztaty chlebowe już trwają. Należy zgłosić się pod nr tel. 523983202, 523969331. Dostępne godziny: 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00.

To nie koniec kuchennych atrakcji! Podczas festynu po raz pierwszy będzie okazja do zakupienia i skosztowania zupy z tak zwanego „wielkiego gara”. Wcześniej odbędzie się także pokaz jej gotowania. Wraz z porcją zupy będzie okazja do spróbowania chleba z pieca chlebowego. Ponadto organizatorzy zaprosili do kulinarnej współpracy Koła Gospodyń Wiejskich z Rolbika, Leśna i Przymuszewa, których regionalne smakołyki będzie można skosztować. Na stoiskach nie zabraknie oczywiście swojskiego pieczywa.

Całości przygrywać będzie Kaszubska Kapela Rodzinna BAS z Sierakowic. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy!

URZĄD MIEJSKI W BRUSACH

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.