20-09-22
REGION. Lista zgłoszonych KGW - poniżej

Zapraszamy na Piknik z PRODUKTEM POLSKIM we Wdzydzach. Zgłosiły się KGW z pow. kościerskiego i chojnickiego, m.in. z gm. Czersk


W każdy weekend lata w całej Polsce odbywają się Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM. Podczas Pikniku odbywa się I etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego Bitwa Regionów. Rywalizacja Kół z powiatów chojnickiego i kościerskiego odbędzie się w sobotę 24 września we Wdzydzach na scenie Centrum Usług Turystycznych, przy ul. Stolema 3 w godzinach od 11:00 do 15:00.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują i prezentują tradycyjne potrawy regionalne. Komisja konkursowa ocenia potrawy wcześniej zgłoszone w formularzu zgłoszeniowym. Tegoroczna edycja konkursu przebiega w trzech etapach. Zaplanowano eliminacje powiatowe, wojewódzkie i finał ogólnopolski. Do półfinału przechodzi maksymalnie 10 zespołów z danego województwa.

Na miejscu będzie możliwość skorzystania z oferty i przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie można również posłuchać muzyki na żywo. Przygotowano również atrakcje dla dzieci.

Organizatorami Pikniku z PRODUKTEM POLSKIM i konkursu Bitwa Regionów są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz gminą Kościerzyna.

Więcej szczegółów dotyczących rywalizacji KGW na stronie: https://bitwaregionow.pl/

Gmina Kościerzyna

 

Lista KGW, które przesłały zgłoszenie udziału w konkursie kulinarnym ,,Bitwa Regionów’’


Powiat chojnicki:


Kolo Gospodyń Wiejskich ,,Skoszewianka"

Koło Gospodyń Wiejskich w Lichnowach

Koło Gospodyń Wiejskich w Kłodawie "Kłodawianki"

Koło Gospodyń Wiejskich w Zielonej Chocinie "Chocinianki"

Kółko Rolnicze- Koło Gospodyń Wiejskich w Klaskawie

Koło Gospodyń Wiejskich w Lotyniu


Powiat kościerski:


Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata"

Koło Gospodyń Wiejskich Wąglikowice

Kółko Rolnicze-KGW Nowa Karczma

Koło Gospodyń Wiejskich  Liniewo

Kółko Rolnicze Koło Gospodyń Wiejskich w Loryńcu

Koło Rolnicze - Koło Gospodyń Wiejskich w Lipach

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.