2-03-19
KOMUNIKAT
Zaproszenie na mityngi w Czersku

Grupa Al-anon „Pokój” z Czerska zaprasza na spotkania (mityngi) w każdy wtorek o godz. 18 (z wyjątkiem świąt) w salce parafialnej przy ul. Szkolnej 2 w Czersku. Zapraszamy wszystkich, którzy mają w swojej rodzinie lub wśród bliskich przyjaciół osoby z problemem alkoholowym.

Grupa Alateen „Stokrotki” z Czerska zaprasza młodzież z rodzin dotkniętych alkoholizmem na spotkania (mityngi) w każdy poniedziałek o godz. 16 w budynku przy ul. Dworcowej 15 w Czersku.

Co to jest Al-Anon?
Grupy Rodzinne Al-Anon są wspólnotą krewnych i przyjaciół alkoholików. Istnieją one w tym celu, aby rozwiązywać wspólne problemy przez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją. Rodziny i przyjaciele alkoholika otrzymują w Al-Anon szansę uczenia się od siebie nawzajem, jak – mimo alkoholizmu –  żyć w sposób satysfakcjonujący i szczęśliwy.

Co to jest Alateen?
To młodzi ludzie, którzy żyją w rodzinie dotkniętej chorobą alkoholową. Tak jak członkowie Al-Anon, spotykają się na mityngach po to, by dzielić się doświadczeniem, siłą i nadzieją z innymi i żeby znaleźć skuteczną drogę do rozwiązywania swoich  własnych problemów.

Niezależnie od tego jak trudno jest w danym momencie, w Al-anon i w Alateen możesz odnaleźć nadzieję, a przy tym nauczyć cieszyć się życiem, pomijając to, czy alkoholik wciąż pije czy nie.

(BH)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.