3-06-19
Gm. Czersk. Zapisy do 13 czerwca
Zaproszenie na rajd rowerowy "Odjazdowy bibliotekarz"

Ośrodek Kultury w Czersku, Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, Ośrodek Kultury w Rytlu oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych w Kwiekach i Nadleśnictwo Czersk zapraszają na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz.

W tym roku bibliotekarze z Czerska jadą do Kwiek. Wraz z nimi czytelnicy i miłośnicy bibliotek będą promować nie tylko czytelnictwo i jazdę na rowerze, ale także wspólną integrację między trzema placówkami bibliotecznymi, w Czesku, Brusach i Rytlu. 

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2019 roku. Zbiórka dla rowerzystów z Czerska na parkingu za siedzibą Biblioteki Publicznej w Czersku przy ul. Dworcowej 31. Start o godz. 10:00. Do pokonania będzie trasa ok. 10 km. W Kwiekach na terenie stadniny koni, udostępnionej przez właściciela Rene Burakowskiego, spotkamy się z uczestnikami Odjazdowego Bibliotekarza, którzy przyjadą  z Rytla i Brus.

Tam dla uczestników przygotowaliśmy liczne atrakcje, m.in. konkursy  i ciepły posiłek zasponsorowany przez Nadleśnictwo Czersk. Można zabrać ze sobą kiełbaski do grillowania. Wyjazd do Czerska około godz. 15.00. 

Chętni mogą się już zgłaszać. Zapisy do 13 czerwca prowadzi Biblioteka Publiczna w Czersku.

Regulamin rajdu dostępny jest na stronie www.okczersk.pl lub w Bibliotece Publicznej W Czersku.

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów. Celem akcji jest przyjemne i aktywne spędzenie wiosennego dnia w gronie osób o podobnych pasjach. W całej Polsce takie rajdy organizowane są w maju i czerwcu. Kolorem akcji niezmiennie jest pomarańczowy, dlatego zachęcamy do założenia czegoś pomarańczowego. W tym roku jednym z konkursów będzie wybór najbardziej pomarańczowego uczestnika czersko-rytelsko-bruskiego rajdu.

Bibliotekarki w gminie Czersk liczą na dużą liczbę uczestników i odjazdowy przejazd!

mat. Biblioteka Publiczna w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.