5-12-19
Gm. Czersk. Ukradli z budynku należącego do nadleśnictwa przedmioty o wartości 3 tys. zł
Zatrzymani przez kryminalnych
z Czerska włamywacze usłyszeli zarzuty

Kilkanaście dni temu policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zostali powiadomieni o włamaniu do budynku na terenie gminy Czersk należącego do jednego z nadleśnictw. Sprawcy w wieku od 22 do 24 lat z wnętrza budynku ukradli m.in. różnego rodzaju grzejniki panelowe i żeliwne, pompę hydroforową wraz z silnikiem elektrycznym oraz inne przedmioty. Wartość strat właściciel obiektu wycenił na blisko 3 tysiące złotych.

Po przyjęciu zawiadomienia sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy w toku czynności operacyjnych ustalili sprawców tego włamania.  W miniony wtorek mundurowi zatrzymali 3 mieszkańców gminy Czersk , którzy trafili do policyjnych celi. Policjanci w toku czynności odzyskali również większość skradzionych przedmiotów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem. Zostali oni przesłuchani w charakterze podejrzanych. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd może również zobowiązać sprawców do zadośćuczynienia właścicielowi obiektu jego strat materialnych.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.